Esküvői fotós csomagok

  • s

    S

    - kb. 2-3 órás rendelkezésre állás

    - szertartás(ok) fotózása

    - csoportképek

    - kb. 100 - 200 db átadott fotó

    - képek utómunkája

    - képek átadása on-line, internetről letölthetően nagy felbontásban

  • m

    M

    - kb. 5 órás rendelkezésre állás

    - kreatív, beállított képek készítése

    - szertartás(ok) fotózása

    - csoportképek

    - kb. 200 - 250 db átadott fotó

    - képek utómunkája

    -képek átadása on-line, internetről letölthetően nagy felbontásban

  • l

    L

    - kb. 8 órás rendelkezésre állás

    - kreatív, beállított képek készítése

    - szertartás(ok) fotózása

    - csoportképek

    - vacsora, lakodalom fotózása

    - kb. 500 - 800 db átadott fotó

    - képek utómunkája

    - képek átadása pendrive-on nagy felbontásban

  • xl

    XL

    - kb. 12 órás rendelkezésre állás

    - készülődés (lánykikérés és egyebek) fotózása

    - kreatív, beállított képek készítése (akár külön napon is)

    - szertartás(ok) fotózása

    - csoportképek

    - vacsora, lakodalom fotózása a menyasszonytánc végéig

    - kb. 800 - 1000 db átadott fotó

    - képek utómunkája

    - képek átadása pendrive-on lézergravírozott díszdobozban

    - 20 db (10x15) papírkép

  • xxl

    XXL

    - kb. 14 órás rendelkezésre állás

    - jegyesfotózás az esküvő előtt

    - készülődés (lánykikérés és egyebek) fotózása

    - kreatív, beállított képek készítése (akár külön napon is)

    - szertartás(ok) fotózása

    - csoportképek

    - vacsora, lakodalom fotózása a menyasszonytánc végéig

    - kb. 800 - 1200 db átadott fotó

    - képek utómunkája

    - képek átadása pendrive-on lézergravírozott díszdobozban

    - 10 db digitális kép 3 napon belül

    - 30 db (10x15) papírkép

GYORSLINKEK:

 Gyakran ismételt kérdések / FAQ

  • Elsődlegesen a Dunántúlon, főleg Vas-megyében (Sárvár, Kőszeg és Szombathely körzetében) és a Balaton környékén vállalok esküvő fotózást. De szívesen utazom az ország bármelyik pontjára.

  • A csomagjaim különböző időtartamokra vonatkoznak (2, 5, 8, 12, 14 óra). A legnépszerűbb csomag általában a készülődéstől a menyasszonytáncig tart, de igény szerint akár az egész napot is dokumentálhatom, beleértve a buli végét is.

  • Minél hamarabb kerestek fotóst, annál jobb. Főleg ha a főbb esküvői szezonra (május - szeptember) tervezitek a nagy napot. Általában 6 - 12 hónappal előre ajánlott lefoglalni a különböző szolgáltatókat (így a fotóst is), hogy biztosan elérhetők legyenek a kívánt időpontban.

  • Az esküvői fotós kiválasztása fontos döntés, hiszen a képek örök emlékek maradnak. Adok néhány tanácsot, amelyek segíthetnek a megfelelő fotós kiválasztásában.

    • Az egyik legfontosabb szempont a fotós látásmódja, portfóliója. Mindenképpen nézzétek meg a fényképész galériáját, korábbi referenciáit a honlapján vagy a közösségi média felületein! Ellenőrizzétek, hogy a fotós korábbi munkái következetesen magas színvonalúak-e és összhangban vannak-e az elképzeléseitekkel (magyarul mennyire tetszenek a fényképek)! Az a legjobb, ha a fotós a portfóliója mellett betekintést enged korábbi esküvői anyagaiba is. Ezért, ha lehetséges, nézzetek meg teljes esküvői sorozatokat! Így kapjátok a legteljesebb képet, mert látható, hogy hogyan dokumentál végig egy egész napot.

    • Szintén fontos szempont az ár, a fotós díjazása. A kiválasztott fotósoktól kérjetek árajánlatot, és nézzétek meg, hogy mit tartalmaznak az egyes csomagok! Hasonlítsátok össze az árakat, de ne csak ez alapján döntsetek! Az olcsóbb fotós nem mindig jó választás, a minőség hosszú távon fontosabb. Az ár-érték arányt mérlegeljétek!
      Fontos választási szempont lehet, hogy hány órás készenlétet és milyen extrákat (pl. díszdoboz, papírképek, fotókönyv, jegyesfotózás) tartalmaz az adott csomag. Nézzétek meg azt is, hogy az útiköltséget tartalmazza-e az ajánlat vagy azt külön kell számolni!

    • Fontos, hogy jól megértsétek egymást a fotóssal. Egy beszélgetés sokat elárulhat a fényképész személyiségéről, rugalmasságáról és kommunikációs stílusáról. Szervezzetek személyes találkozót vagy online beszélgetést, hogy megtudjátok, hogyan kommunikál és mennyire tudtok egymással együttműködni!

    • Kérdezzétek meg, hány esküvőt fotózott már, mennyi tapasztalata van! Egy rutinos fotós jobban kezeli a váratlan helyzeteket. Olvassátok el a fotós korábbi ügyfeleinek az értékelését! Ha van olyan ismerős, aki már dolgozott vele, kérjetek személyes véleményt!

    • Mindig legyen írásos megállapodás, szerződés, amely tartalmazza a szolgáltatás leírását, a határidőket, a fizetési feltételeket és az egyéb részleteket. Ha nincs szerződésetek, utólag semmit sem tudtok számonkérni a fotóson. A tapasztalt, komoly fényképészek mindig írnak szerződést.

    • Fontos a képek átadásának határideje is, hiszen nem mindegy, hogy mennyi idő után kapjátok meg a kész képanyagot. Ez - fotóstól és a szezon leterheltségétől függően - általában 2 - 12 hét alatt készül el (lásd 5. pont), ugyanis az esemény után következik a képek utómunkája, ami jóval időigényesebb, mint maga a fotózás. Egy egész napos esküvő után az elkészült nyers képeket nagyjából 30 - 50 munkaóra alatt lehet feldolgozni.

  • Gyorsan dolgozom. Nálam az átadási idő általában 2 - 3 hét az esküvő után, de ez függ a szezon terheltségétől. Van, amikor már az esküvő utáni hétvégén megkapják a párok az utómunkázott fotókat. Minden esetben igyekszem minél hamarabb elkészíteni és átadni a végleges képeket. De pár képből álló válogatást már az esküvő utáni napokban küldök.

  • Én személyesen nem, de videós kollégákkal kiegészülve, összeszokott csapatként esküvő videózást (sőt akár ceremóniamesteri (CM) szolgáltatást) is vállalunk.

  • Igen, digitális és nyomtatott formátumban is.

  • Az összes kiválogatott kép gondos utómunkázáson megy keresztül, hogy a legszebb végeredményt kapjátok. Kétféle szerkesztést végzek:

    • alapszerkesztés: színkorrekció, kontraszt beállítás, vágás, egyenesítés, élesítés, stb.

    • retusálás: portrék és a kreatív (közeli) képek esetén: bőrsimítás, bőrhibák eltüntetése, bőrszín korrekció, stb. A jobb képekből fekete-fehér változat is készülhet.

  • Általában 1 - 1,5 órát szoktam javasolni a kreatív fotók készítésére. Ez függ attól, hogy mennyi helyszínen szeretnétek fotózkodni, illetve ezek mekkora távolságra vannak egymástól.

  • A beállított képek készítésére a legjobb időszak a késő délutáni, a naplemente előtti nagyjából 2 óra. Azon belül is az ún. aranyóra (golden hour). Ez az a rövid időszak napnyugta előtt (valamint napfelkelte után), amikor a Nap alacsonyan áll az égen, és lágy fényeket bocsát ki. Ekkor a legjobbak a kinti fények, ilyenkor lehet a legszebb fotókat készíteni. A fény ilyenkor meleg tónusokat ad, és a természetes árnyékok lágyabbak, amit nehéz más napszakban elérni. Továbbá nincs túlzottan éles kontraszt a fények és árnyékok között, ami kiegyensúlyozottabb expozíciókat eredményez.

    Dél környékén a nap fénye erős és közvetlen, ami éles árnyékokat eredményezhet az arcokon, és ezt nehéz megfelelően kiexponálni. Ilyenkor jobb árnyékos területen fotózni, például fák alatt, vagy olyan helyen, ahol a fény egyenletesebb.

  • A külön napi fotózás számos előnnyel jár.

    Az esküvő napja általában szoros időbeosztással telik. Ha a kreatív fotózás másik napon van, akkor nincs szükség kapkodásra, nem kell aggódni amiatt, hogy csúszik a program. Nyugodtabban, sokkal oldottabban lehet élvezni a fotózást. Kipihentebbek lehettek, ami visszatükröződik a képeken is. Nincs rohanás, így a fotózásra és egymásra tudtok koncentrálni.

    Akkor kezdhetjük el a fotózást, amikor a fények a legszebbek (aranyóra, lásd 10. pont). Az esküvő napján nehéz időzíteni ezeket a pillanatokat, mert a programok gyakran nem esnek egybe a legjobb fotós időpontokkal.

    Az esküvő helyszíne nem mindig adja a legjobb lehetőségeket a kreatív fotókhoz. Ha külön napon tartjuk a fotózást, szabadabban választhatunk helyszínt, akár egy teljesen más helyen. Ezáltal még egyedibb, emlékezetesebb képek készülhetnek.

    Nem utolsó sorban külön napon több lehetőség nyílik kreatívabb megoldásokra. Ezáltal a képek még személyesebbek és különlegesebbek lehetnek. Ezáltal a fotózás egy igazi élménnyé válik, nem csak egy gyors és kötelező program.

  • Nyers (RAW) képeket nem adok át, mert az még nem tükrözi a végleges munkát. A nyers fotók olyan alapanyagok, amelyek még nem estek át szerkesztésen. A RAW formátum technikailag összetett, és speciális szoftvert igényel a feldolgozása. Ezek a fotók a fotós szellemi tulajdonát képezik, amelyre a fényképész további kreatív munkát alapoz. A legjobb élményt a kész, gondosan szerkesztett képek nyújtják, ezeket nagy felbontásban, JPG formátumban adom át.

  • A jegyesfotózás (e-session) egy olyan fotózás, amelyet a párok az eljegyzésük után, de még az esküvőjük előtt tartanak. Ez gyakorlatilag egy próbafotózás, egy lehetőség arra, hogy a pár profi fotókat készíttessen magáról egy kötetlenebb, lazább környezetben, mielőtt az esküvő hivatalos képeire kerülne sor. Egy lehetőség arra is, hogy a pár megismerkedjen a fotóssal, és megszokja a kamerák előtti szereplést. Ezáltal az esküvő napján már ismerős lesz a fotós stílusa és munkamódszere, így a pár magabiztosabb lesz a nagy napon készült képeken is.

    A jegyesfotózás során készült képeket gyakran felhasználják az esküvői meghívókhoz, vendégkönyvekhez, vagy akár az esküvői dekoráció részeként is megjelenhetnek. Az eljegyzés bejelentésekor is sokan posztolnak jegyesfotókat, hogy megosszák a jó hírt barátaikkal, családjukkal.

  • Az elmúlt évek során közel 100 pár életének egyik legszebb napját örökítettem meg (2025-ig). Tudom, milyen fontos, hogy minden pillanat a lehető legszebben legyen megörökítve.

Ügyfél értékelések